שמלות כלה מיוחדות בהתאמה ובעיצוב אישי

שמלות כלה מיוחדות בהתאמה ובעיצוב אישי של המעצבת רינה בהיר, כמה דברים חשובים

שמלת כלה לא כמו של כולן יש איזושהי תחושה שעליה כלות מספרות לנו יותר ויותר לאחרונה שהשמלה המושלמת חייבת להיות משהו שהן עדיין לא ראו אף פעם. מעין הרגשה כזו שהכל כבר נעשה בעבר הן ראו את החברות שלהן מתחתנות בשמלה בסגנון וינטאג’, את בנות הדודות שלהן מתחתנות בשמלה סקסית בגזרת צמודה עד אחרי הירכיים, את החברות מתחתנות בשמלה בסגנון רומנטי… אבל בשבילן זה מרגיש כבר לעוס ולא מספיק מיוחד.

בתמונה ניתן לראות את מאיה המדהימה שלנו שהתחתנה לפני מספר חודשים

שמלות כלה מיוחדות בהתאמה ובעיצוב אישי
שמלות כלה מיוחדות בהתאמה ובעיצוב אישי

אז ישבנו וניתחנו את הסיבות לזה, יכול להיות שאחת הסיבות לכך נעוצה בעובדה שלפעמים בבתי אופנה לכלות בארץ ובחו”ל, לא נותנים לשנות את הדגם המקורי: נוצרת סיטואציה שבה הכלה מודדת דגם בסטודיו ופשוט תופרים לה אחד כזה לפי המידות שלה, אבל לא משנים שום דבר בעיצוב כדי להתאים אותו אליה יותר טוב, יש עוד סיבות כמובן, אבל רצינו להתמקד בנכונות של המעצב לקבל שינויים מהדגם הראשוני שנמדד, לפני הכל.

לדעתנו, צריך להימנע מלשכנע כלה לקחת דגם כמו שהוא כדי שלמעצב יהיה יותר קל פשוט לרוץ עם התפירה, כמובן שבפעמים רבות אין ספק, הדגם באמת ובתמים מתאים לכלה כמו שהוא.

מעצב רגיש ולא מתפשר ידע לזהות מתי כן ומתי לא ומה, בעיצוב צריך לשנות. רב הזמן המעצב שחותר לשלמות צריך לגלות גמישות ולחשוב על כל פרט עיצובי, האם אנחנו מוציאות את המקסימום מהנתונים הפיזיים של הכלה? האם אנחנו נותנות לה מענה לסגנון העיצובי שלה? האם פרט עיצובי כלשהו מחמיא לה כחלק מהמכלול של השמלה כולה? מה המראה האידיאלי לכלה הספציפית הזאת?

כשאנחנו מתאימות שמלה לכלה, לאחר שהקשבנו בסבלנות אין קץ לבקשות העיצוביות שלה, אנחנו מתמקדות בכל חלק בגוף, מלמעלה עד למטה, אנחנו משוחחות עם הכלה ובשקיפות מלאה מתחילות בתהליך התאמה מורכב שתכליתו היא הגעה לעיצוב המושלם בשבילה.

בשבילנו, זו המשמעות של תפירה עילית כמו שצריך שעונה להגדרה של קוטור. דבר כזה לא יכול להיעשות על ידי מוכרות. רק על ידי מעצב עם תואר אקדמאי באופנה וניסיון רב בשמלות כלה וערב.

שמלות כלה מיוחדות בהתאמה ובעיצוב אישי
שמלות כלה מיוחדות בהתאמה ובעיצוב אישי

פשוט מקסימה ומיוחדת

אנחנו רוצות לחלוק אתכן, על קצה המזלג, כמה מהשיקולים שמנחים אותנו כשאנחנו מעצבות שמלה לכלות שלנו: כתפיות, המיקום שלהן, הרוחב שלהן…
כל מילימטר יכול להחמיא למבנה גוף אחר. צריך כמובן שהן גם תהיינה במיקום יציב ושלא יטיילו במהלך האירוע.

הגב חשוף או לא… האם החזה עדיין יקבל תמיכה מספקת אם נחשוף את הגב? ואם הגב יהיה חשוף, איך נחשוף אותו בצורה מעודנת שלא תגרום לו להראות רחב?

החזה, איזה סוג של מחשוף? יותר וי או יותר לב? או משהו שממזג את השניים למעין לב גאומטרי? האם יש דרישה מצד הכלה למחשוף צנוע יותר? מותניים, האם הדגשה שלהן כחלק הכי צר בגוף, אכן תחמיא, או שרק תדגיש אגן רחב או חזה גדול? האם כדאי להגביה את המותן כדי לטשטש את האגן או לא?

אגן האם חצאית עם קפלים תחמיא או לא? ואם כן באיזה מינון הקפלים צריכים להיות והאם לפזר אותם או לרכז אותם במרכז של החצאית? כל מיקום יחמיא למבנה גוף אחר והמטרה היא שהאגן יהיה בפרופורציה עם שאר חלקי הגוף.

כשלוקחים את כל הנתונים האלו בחשבון נוצר משהו מאוד אישי ומיוחד וכמעט לכל בעיה יש פתרון… תוסיפו לכך את הבדים שאנחנו יוצרות בעצמנו ותקבלו מראה חד פעמי בכל קנה מידה.

נסיים בברכת מזל טוב 🙂

רינה